Uşak İlk Akademi Açıldı!

Minikler için dikkat çekici etkinlikler ile "İlk Akademi" Uşak'ta faaliyete geçiyor.

Uşak İlk Akademi Açıldı!

Okul öncesi eğitim alanında 1,5-6 yaş arası çocuklara hizmet veren Uşak İlk Akademi Kemalöz Mahallesi Şehit Veli Uludağ Sokak’ta hizmete açıldı.

Uşak İlk Akademi’de 1,5-6 yaş arası çocuklara verilen oyun temelli eğitimlerle çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine büyük ölçüde katkı sağlanırken, çocuk ebeveyn ilişkileri de kuvvetleniyor. Etkinliklere ebeveynleri ile birlikte katılan çocuklar birbirinden eğlenceli aktiviteler ile motor becerilerini,  duyusal yeteneklerini fiziksel becerilerini ve sosyal becerilerini geliştirerek eğitici aktiviteler ile deneyim kazanıyorlar.

Okul öncesi eğitimin büyük bir önem kazandığı günümüzde Uşak İlk Akademi de yaş guruplarına göre yapılan birçok etkinlik var. Onlar da şöyle; anne çocuk atölyesi, resim, motor kas becerisi, hareket atölyesi, montessori, orfff atölyesi, duyusal etkinlikler, 4-7 yaş arası çocuklara özel bale ve jimlastik ile çocuklar hem eğleniyor hem sosyalleşiyor hem de sağlıklı bir şekilde gelişiyor. Aynı zamanda özel gereksinimli çocuklarla birebir ilgileniliyor.

Uşak İlk akademi kurucu eğitmeni Merve Balcı yaptığı açıklamada :”Öğrenmeye ve gelişmeye fazlasıyla açık olan miniklerimize özel hazırlamış olduğumuz etkinlikler ile bir taraftan ebeveyn-çocuk ilişkisinin kuvvetlenmesine katkı sağlarken diğer bir taraftan miniklerimizin duyusal, bedensel, zihinsel ve sağlıklı gelişim süreçlerine katkı sağlıyoruz. Çocuklarımız denesin, keşfetsin, 8 kişilik etkinlik gruplarımız ile sosyalleşsin, eğlenerek öğrensin ve sağlıklı bir şekilde gelişsin diye bu çok özel dünyaya bekliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 16:08

Mehmet Alperen CİNCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER