SEPET SEPET MUTLULUK

Mutluluk Sepeti adı altında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle insanlara yardım etmeyi ve insanların yardım etmesini amaçlayan öğrenciler etkinlik sonucunda yardımlaşma konusunda farkındalık yarattı.

SEPET SEPET MUTLULUK


Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri Gizem Çimen, Rabia Sümer ve Joshgun Rustamlı Halkla İlişkiler Kampanyaları dersi kapsamında insanların küçük dokunuş ve davranışlarla mutlu olabileceklerini hatırlatmanın yanı sıra bu davranışlara sevk etmek için kampanya düzenledi.
Mutluluk Sepeti adı altında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle insanlara yardım etmeyi ve insanların yardım etmesini amaçlayan öğrenciler etkinlik sonucunda yardımlaşma konusunda farkındalık yarattı.

Proje yürütücüleri İlk olarak Atapark’ta düzenledikleri marakas etkinliği ile geri dönüşüm malzemelerini kullanarak çocuklarla beraber oyuncak tasarlayıp keyifli vakit geçirdiler.Etkinlik süresince katılım sağlayan çocuklara ve ailelerine Mutluluk Sepeti hakkında bilgi veren öğrenciler  projeleriyle  halkın ilgisini topladı.

Diğer etkinliklerinde ise yeni bebek sahibi olmuş aileler için bebek bezi kampanyası düzenlendi. Anlaştıkları firma ile seçtikleri bebek bezi markasında %20 indirim gerçekleştirerek alışverişe gelen insanların bebek bezlerini ihtiyaç sahipleri için sepetlerine eklemeleri sağlandı. Etkinlik süresince alışverişe gelen insanları kampanya hakkına bilgilendirerek kendi sepetlerine ekleyecekleri her bebek bezinin ihtiyaç sahibi bir ailenin hayatına dokunabileceği vurgulandı.Etkinlik sonunda toplanan bebek bezleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na bağışlanarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştı.

Son etkinlikte ise çocuklar için çikolata toplandı. Çocukların yüzünü güldürmek isteyen insanlar sepetlerine ekledikleri çikolatalar ile birlikte çocukların mutluluklarına ortak oldular. Kampanya sonunda sokaktaki çocuklara dağıtılan çikolatalar bir video haline  getirilerek youtube da paylaşıldı.

Proje yürütücülerinden Gizem Çimen yapılan bu sosyal yardımılaşma projesi ile kampanyaya destek verenler ve ihtiyaç sahipleri arasında bir gönül köprüsü kurulduğunu, bağışın yalnızca para ile değil sepetlerine ekleyecekleri bir çikolatayla bile yapılabileceğini dile getirdi.

Çikolata etkinliği videosu için tıklayınız;

https://www.youtube.com/watch?v=3KoqzBkG3iE

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER