UŞAK'TA SÜPERMOTO ŞAMPİYONA HEYECANI

Türkiye Süpermoto Şampiyonası sezonunun 4. ayak yarışları Uşak Süpermoto Pisti'nde başladı.

UŞAK'TA SÜPERMOTO ŞAMPİYONA HEYECANI

Türkiye Süpermoto Şampiyonası sezonunun 4. ayak yarışları Uşak Süpermoto Pisti'nde başladı. Uşak aynı zamanda Yamaha R25 Kupası ve CF Moto NK250 Kupası'na ev sahipliği yapacak.

Süpermoto Şampiyonası'nda yarışçılar, bin 370 metre uzunluğundaki pistte bütün hünerlerini sergiliyor. Süpermoto Pisti'nde organize edilen sezonun son ayağında, yarışların ardından Yamaha R25 Kupası ve CF Moto NK250 Kupası'nda da büyük heyecan yaşanacak. Motor sporlarının en keskin virajlarında çekişmeli mücadelelerinin yaşandığı süpermoto yarışlarında izleyenlerin heyecana ortak olduğu görüldü. Bunun yanı sıra Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Uğur Motorlu Araçlar işbirliği ile gerçekleştirilen CF Moto 250 Kupası'nda yarışacak sporcular ilk kez yarış heyecanı yaşıyor.

Türk sporunun TBMM'deki temsilcisi Kenan Sofuoglu'nun başlattığı, "Spora Gönül Ver" projesi kapsamında gerçekleştirilen Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın final ayağında Süpermoto A, Süpermoto B, S3, Gençler 85cc, 65cc ve 50cc sınıflarında yarışlar yapılıyor.

Uşak Belediyesi Süpermoto Pisti'nde düzenlenen şampiyonanın ilk gününde sıralama turları yapıldı.

Şampiyonayla ilgili AA muhabirine bilgi veren Uşak Belediyesi Motor Sporları Sorumlusu Mümtaz Pak, 8 kategorideki yarışlarda toplam 75 yarışmacının pistte yeteneklerini göstereceğini ifade etti.

Sıralama turlarının sorunsuz geçtiğini belirten Pak, "Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. ve final ayağını yapıyoruz. Bunun yanında iki marka kupamız daha var. R25 Kupası'nın 4. ayağını yapıyoruz, Cf Nk 250 Kupası'nın ise bugün ilk yarışını gerçekleştireceğiz. Bu kupada ilk defa yarışacak olan 12 gencimiz var. Asıl amacımız gençleri caddelerden pistlere çekmek."

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. ayağı yarın yapılacak yarışlarla sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 18:54

Mehmet Alperen CİNCİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet demiral
Mehmet demiral - 10 ay Önce

Motorum olsaydı keşke bende katılırsın yarışa ama maddi imkanlarım el vermedigin yarışçılar başarılar dilerim

SIRADAKİ HABER