TEMEL KARAMOLLAOĞLU UŞAK’TA

Partisinin Uşak il başkanlığı tarafından düzenlenen genişletilmiş il divan toplantısına katılan Karamollaoğlu, toplantıda yerel seçimlerle ilgili değerlendirmede bulundu.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU UŞAK’TA

Seçim sürecinin huzur içinde geçmesini istediklerini dile getiren Karamollaoğlu, seçimlerin bir yarış olduğunu ifade etti. Türkiye'nin bir numaralı meselesinin kutuplaşma olduğunu belirten Karamollaoğlu, "Farklı görüşlere sahip olmak bir zenginliktir, kutuplaşma sebebi olmamalıdır. Biz farklı görüşten insanlarla kucaklaşmayı bilmeliyiz. Türkiye'de huzur istiyorsanız kamplaşmaya izin vermeyeceksiniz." dedi. Temel Karamollaoğlu, yolsuzluk ve israfın Türkiye için büyük tehlike olduğunu belirterek, "Yolsuzlukların önüne geçilir, israf biterse Türkiye kalkınır. Bunu yapmazsanız ekonomiyi düzeltemezsiniz. Bakın yolsuzluğu ve israfı engelleyin, yılda 100 milyar kaynak oluşur. İşsizlik nereye geldi görüyoruz, bütçe açık veriyor, ülkenin gidişatı hiç iyi değil, borç miktarı 1 trilyon 200 milyarı geçti. Sadece vergi alarak bu işi çözemezsiniz. Üretimi artırmak gerekir, çiftçiyi para kazanır hale getirmelisiniz." diye konuştu. Saadet Partisi Uşak İl başkanı Hüseyin Çakmak da daha yaşanabilir bir Türkiye için çalıştıklarını söyleyerek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Temel Karamollaoğlu daha sonra parti mensuplarıyla basına kapalı toplantı yaptı.
Toplantı sonrasında Uşak Valisi Funda Kocabıyık’a da ziyarette bulunan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu buradan partisince kentteki bir düğün salonunda düzenlenen "Çare Var" konulu toplantı için ayrıldı. Karamollaoğlu, Türkiye ekonomisinin zor günler geçirdiğini dile getirerek "Hükümet dış güçler yüzünden ekonominin sıkıntı içinde olduğunu söylüyor. Ama işsizlik rakamları ortada, borç miktarı ortada. Türkiye'nin borç stoku giderek artıyor. Dış borç artıyor, Türk lirasının değeri düşüyor, vatandaşlarımızın alım gücü düşüyor. Üretim ekonomisiyle zenginleşebiliriz." diye konuştu.
Türkiye'nin dış ticaretinin sürekli açık verdiğini iddia eden Karamollaoğlu, cari açığın ülke ekonomisi için önemli bir tehdit oluşturduğunu söyledi.
Karamollaoğlu, Türkiye'de üretimin artırılması gerektiğinin altını çizerek "Çiftçinin üretim maliyetleri düşürülmeli. Çiftçi üretmeli ki ülke kazansın. Çiftçi ve besici üretmezse ülkenin karnını doyuramazsınız. Tarım ürünlerini ithal ederek bu iş olmaz. Üretmek zorundayız, üretmek." ifadelerini kullandı.
Toplantıya Saadet Partisi Uşak İl Başkanı Hüseyin Çakmak,CHP Uşak İl Başkanı Nadi Sancar, İYİ Parti Uşak İl Başkanı Naci Yıldırım, iş adamları ve partililer katıldı.
Karamollaoğlu, toplantının ardından Uşak'tan ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER