KILIÇDAROĞLU: "Gerilimden, kavgadan bıktık.''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Uşak’ta 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda vatandaşlara seslendi.

KILIÇDAROĞLU: "Gerilimden, kavgadan bıktık.''

 Hava yoluyla kente gelen Kılıçdaroğlu, ilk olarak merkezdeki İstanbul Düğün Salonu'nda muhtarlar ve STK temsilcileriyle buluştu. Parti yöneticilerinin yanı sıra milletvekillerinin ve Uşak Belediye Başkanı adayı Asım Kalelioğlu'nun da eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, salona geldiğinde kent sakinlerinin ilgisiyle karşılaştı. Salonda ise partisince Uşak için hazırlanan projelerin yer aldığı broşürü inceleyen Kılıçdaroğlu, kendisine ulaştırılan, yardım istenilen mektupları inceleyip, cebine koydu. Kılıçdaroğlu, yanına gelen Uşaklılar ve muhtarlarla da ilgilendi. 

Kılıçdaroğlu, Uşak temasları kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'nde vatandaşlarla sohbet etti ardından partisinin Kent Meydanı'nda düzenlediği mitingine katıldı. Uşak mitinginde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu "Gerilimden, kavgadan bıktık. Türkiye'nin hamurunda sevgi, hoşgörü ve tolerans vardır. Siyasi partilerin arasındaki yarış hizmet yarışıdır, başka bir yarış olmaz. Hizmet istiyorsanız buyurun gelin. Kavga istiyorsanız gidin kendi aranızda ne kavganız varsa yapın bize bulaşmayın diyoruz." dedi.

Türkiye'nin bir ekonomik krizin ortasında olduğunu, Uşak'taki organize sanayi bölgesinde de son 1 ayda 3 bin 500 çalışanın işsiz kaldığını iddia eden Kılıçdaroğlu, mutfaktaki yangının artık sokağa taştığını dile getirdi. Kılıçdaroğlu:"Bu memleketi yönetenler 17 yılın sonunda nasıl oluyor da insanlarımızı soğan biber kuyruğuna mahkum ediyorlar. Yarın sandığa gideceğiz, elimizi vicdanımıza koyacağız ve aklımızla oy kullanacağız. Türkiye'de büyük bir dönüşümün kapısını aralamış olacağız. Tüm baskılara rağmen Türkiye'de halk, demokrasinin penceresini, kapısını açtı ve demokrasinin önündeki bütün duvarları yıktı diyecekler. O duvarları yıkmak zorundayız. Kuvayımilliye döneminde neleri yaptıysak nasıl mücadele verdiysek aynı mücadeleyi vermek zorundayız." dedi.

Uşak Şeker Fabrikası ile ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, "Satarlar inşallah. Onu belediye ve sivil toplumun temsilcileriyle birlikte satın alacağız. O, cumhuriyetin bir değeridir. Orası satın alınacak, çalışacak, yeniden yapılandırılacak, daha fazla istihdam sağlanacak. Göreceksiniz ki bir yüzük taşı gibi Uşak'ın gururu olacak" dedi.

Konuşmasında yerel seçimin önemini vurgulayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Şu seçimde sandığa giderken aklımızı kullanmak zorundayız. 17 yıldır ülkeyi yönetenler, 17 yılın sonunda fakir fukarayı soğan kuyruğuna soktular. Eğer bu gerçeği görmeden sandığa gidip oy verirsek haksızlık etmiş oluruz. 17 yıldır tek başına yönetiyorsun. İstediğin kanunu, kararnameyi çıkarıyorsun. 17 yıldır kimse sana bir şey yapmadı. 17 yıldır 192 milyar borcu yurt dışındaki bir avuç tefeciye ödüyorsun. Bu iş bir parti olma olayını çoktan aştı. Bu iş bir Türkiye meselesidir. Siyasetçi ahlaklı, dürüst olmak zorundadır. Sizden sadece bir şey istiyorum; sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun ve öyle oyunuzu verin. Bağırmakla çağırmakla karalamakla da bu işler olmuyor. Demokrasinin en temel noktası aklı kullanarak sandığa gitmektir. Kepenk kapatmakta Uşak'ın birinci olduğunu biliyor musunuz? Ne olacak bu esnafın, çiftçinin hali. Ben sizi düşünerek, 'Sandığa gidin' derken bunları ifade etmek istedim. Türkiye kendine marttan sonra baharı getirebilir. Belediye başkanımız bütün sorunlarınıza derman olacaktır. Belediye başkanımızı size emanet ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER