BELEDİYELERİN YENİ BAŞKANLARI BELLİ OLDU

Uşak merkezde kurulan 474 sandıkta 134 bin 3 oy kullanıldı. Yüzde 85,90 oranının da katılım sağlanan seçimde sandıkların tamamı açıldı.

BELEDİYELERİN YENİ BAŞKANLARI BELLİ OLDU

Uşak Merkez  Belediye Başkanlığını AK Parti adayı Mehmet Çakın kazandı.

İlk ve orta eğitiminin ardından Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'ni bitirdi. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları kurucu üyesi olan Çakın, 11. Dönem İstanbul'da il genel meclisi üyeliği de yaptı. MÜSİAD Uşak Şubesi Kurucu Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Çakın, evli ve iki çocuk babası. İyi derecede İngilizce bilen Çakın, 22 Ocak 2018'den itibaren AK Parti Uşak İl Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Uşak'ın Sivaslı ilçesinde belediye başkanlığını CHP adayı Hürrüyet Şafak kazandı.

İlk ve orta öğrenimini Sivaslı ilçesinde tamamlayan Hürrüyet Şafak, ilçede uzun yıllar ticaretle uğraştı. 2014 yılından itibaren CHP Sivaslı İlçe Başkanlığı görevini yürüten Şafak evli ve 2 çocuk babası.

Uşak'ın Karahallı ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Ali Topçu kazandı.

İlk ve orta öğrenimini Karahallı'da tamamlayan Ali Topçu, Necatibey Öğretmen Okulu'ndan mezun oldu.1969 yılında öğretmenliğe başlayan Ali Topçu çeşitli köylerde öğretmenlik yaptı.1985 yılında öğretmenlik mesleğinden ayrılan Topçu, ticaretle uğraşmaya başladı. 2014 yılında AK Parti'den Karahallı Belediye Başkanı seçilen topçu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Uşak'ın Ulubey ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Veli Koçlu kazandı.

İlk ve orta öğrenimini Ulubey'de tamamlayan Veli Koçlu,Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra 2003 yılında öğretmenliğe başladı. Evli ve iki çocuk babası.

Uşak'ın Banaz ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Zafer Arpacı kazandı.

İlk ve orta öğretimini Banaz'da tamamladı.Aile şirketi olan Yayla Akar Et Entegre Tesisleri'nde yöneticilik yapan Arpacı, çeşitli sevil toplum kuruluşlarında görev aldı. PANKOBİRLİK Yönetim Kurulu Üyesi olan Arpacı, evli ve 3 çocuk babası. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Banaz Belediye Başkanı seçilen Arpacı halen bu görevi sürdürüyor.

Uşak'ın Eşme ilçesinde belediye başkanlığını AK Parti adayı Hacı Mustafa Çetin kazandı.

Çetin, ilk, orta ve lise öğrenimini Eşme'de tamamladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra aynı fakültede öğretim görevlisi olarak çalışan Çetin, görevi sırasında İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Lisans Sınavı'nı kazandı.
Çetin, 1993 yılında görevinden ayrılarak ticarete atıldı, 1995 yılında aile şirketi kurdu ve Eşme'de ticari faaliyetine devam etti.
Eşme'de 2014 yılında AK Parti'den belediye başkanı seçilen Çetin, evli ve 2 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 20:10

Mehmet Alperen CİNCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER