ADAY DEĞİLİM OLACAKLARA BAŞARILAR DİLİYORUM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afyonkarahisar Kampı’nda seçim değerlendirmesi ve milletvekili listelerinden rahatsız olanların tepkilerinin ardından istifa etti. Kurmaylarının ikna çabaları üzerine Akşener, istifadan vazgeçerek olağanüstü kurultay kararı aldı.

ADAY DEĞİLİM OLACAKLARA BAŞARILAR DİLİYORUM

İyi Parti’nin ilk kampı tartışmalara sahne oldu. Kampın son gününde partililerin, yönetimi ve Akşener’i hedef alan yorumlarıyla başlayan gerilim sert tartışmaya dönüştü. Kampta Genel Başkan Akşener’in son değerlendirmeyi yapması öncesinde bazı partililerin seçim sürecinin başarısızlıkla tamamlandığı, milletvekili aday listelerinin bunun sebepleri arasında yer aldığını vurguladıkları öğrenildi. Tartışmalarda sesler yükselirken, Partililer gün boyu Akşener’in genel başkanlığının devam etmesi ancak yönetim kurullarının değişmesi için olağanüstü kurultay çağrısı yaptı. Bazı partililerin eleştiri dozunu yükselttiği ve bazı parti kaynaklarının “nezaket sınırlarının çok ötesinde tırmalayıcı” cümleler olarak adlandırdığı ifadeleri üzerine Akşener, istifa kararı aldı.

KURMAYLARI İKNA ETTİ

Akşener’in, “Başarısızlıkları üstüme alıyorum” sözleriyle istifa ettiği duyulurken. Kamp yerinden ayrılmak isteyen daha sonrasında ise oteldeki odasına çıkan Akşener’i kurmayları ikna etti. Parti kurmaylarının yoğun çabası ile istifadan vazgeçen Akşener, olağanüstü kongre kararı aldı.

ADAY DEĞİLİM OLACAKLARA BAŞARI DİLİYORUM

Edinilen bilgiye göre, partide güven ihtiyacı olduğunu belirten Akşener, “Görmezden gelemeyiz. Demokratik mücadele vererek bir parti kurduk. Ayrıldığımız siyasi yapılara benzeriz o zaman. Bu sitemleri görerek gereğini yapalım” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER