HAYATINIZDA YENİ BİR SAYFA AÇIN

Uzman Psikolojik Danışman& Psikoterapist Hacer Ulaşan bireylerin üstesinden gelemediği problemlerle nasıl başa çıkacağı ve hangi yolları izlemesi gerektiğini paylaştı.

HAYATINIZDA YENİ BİR SAYFA AÇIN

Her insanın hayatında başa çıkamadığı sorunlar ve üstesinden gelemediği sıkıntılar olabilir. Bu sorun ve sıkıntılarla başa çıkamadığımız anlarda hepimiz bir yardıma ihtiyaç duyarız. Uzman Psikolojik Danışman & Psikoterapist Hacer Ulaşan tam da bu noktada bize ihtiyaç duyduğumuz desteği tüm bilgi ve tecrübesi ile sağlıyor.

KENDİNİ KEŞFETMENİN İLK ADIMI “FARKINDALIK”

Hacer Ulaşan gördüğü pek çok vaka neticesinde alanında desteğe ihtiyaç duyan her bireye bütüncül terapi yaklaşımı ile çözüm sağlıyor. Terapi odasındaki becerinin belli bir süzgeçten geçmekle mümkün olduğunun altını çizen Ulaşan; “Kişi öncelikle kendisinin farkına varmalıdır. Kişide uyku problemleri, takıntılı düşünce ve davranışlar, öfke kontrol problemleri, kaygılar, insan ilişkilerinde sorunlar, cinsel sorunlar vb. var ise kendisinde var olan değişiklikleri anlamlandıramıyorsa ya da çevresindekilerden bu şekilde duyumlar alıyorsa önceliğimiz kişinin bu problemini ortaya çıkarmak oluyor. Gördüğüm pek çok vakadan edindiğim deneyim ve aldığım akademik eğitim ile bu süreçte bireye en uygun yaklaşımı belirleyerek en hızlı ve etkili çözüm yolu ile terapi sürecine başlıyoruz. Genel resmi ortaya çıkardığımızda çoğu zaman problemde ortadan kalkmış oluyor. “

Birçok insanın psikolojik desteğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Hacer Ulaşan başımıza gelen değişimlerde yeni duruma adaptasyon sürecinin 6 ay gibi bir süre olduğunu ve bu süre sonucunda hala uyum sorunları yaşıyorsak profesyonel bir destek almamız gerektiğinin vurgusunu yaptı. Bireysel Danışmanlık, Aile- Çift danışmanlığı ve Çocuk– ergen danışmanlığı alanlarında hizmet veren Ulaşan hayatımızda geçiş dönemlerinde temkinli olmalı ve üstesinden gelemediğimiz problemleri bir uzman desteği ile atlatmamız gerektiğini söylüyor.

TABULARINIZI YIKIN

Aile hayatınız ve ilişkileriniz için profesyonel destek almak toplumda hala yıkılmamış tabulardan biridir. Doğal olarak yaşadıklarımızı ve ilişkilerimizi yabancı bir insana anlatıyor olmak, herkesin duyacağı kaygısını taşıyor olmak sizi yardım almaktan alıkoyabilir. Bununla birlikte söz konusu olan kişinin hayat kalitesinin artırılması ve mutluluğunun sağlanması ise buna toplumsal tabular engel olmamalıdır. Psikoterapide en önemli iki kural gizlilik ve güven ilkeleridir. Seanslar boyunca danışanın kendini güvende hissetmesi ve konuşulanların kendi rızası dışında kimse ile paylaşılmayacağını bilmesi gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2018, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER