UŞAK MEHTERAN TAKIMI ETKİNLİKLERDE GÖZ DOLDURUYOR

Uşak Mehteran Takımı, son günlerde adından sıkça söz ettirmeye başladı. Düğün, sünnet, açılış ve etkinliklerdeki performansıyla göz dolduran ve katılımcılara coşkulu anlar yaşatan ekip, Uşak'tan ve Uşak dışından yoğun talep görüyor.

UŞAK MEHTERAN TAKIMI ETKİNLİKLERDE GÖZ DOLDURUYOR

Uşak'lı müzisyen Mutlu Keklik önderliğinde kurulan, bu dalda eğitim alan ve uzman haline gelen 18 kişilik Uşak Mehteran Takımı, etkinlik sahiplerinin ve konukların milli duygularını canlandırıyor.

Çalışmalarıyla ilgili konuşan Mutlu Keklik; "Mehteran'ın şanlı tarihimizde çok önemli bir yeri var. Bin yıllık geçmişi olan Mehteran, bu topraklarla, bu insanlarla özdeşleşmiş tepeden tırnağa bizim kültürümüzü yansıtan bir oluşumdur. Mehteran kültürünün bundan sonra da kalitesini artırarak yoluna devam edeceğinden kuşkumuz yok.

Mehteran, tamamen gurup çalışmasının bir eseri olduğu için iyi bir eğitim ve disiplin gerektiriyor. Belki de bu sebeptendir ki ege bölgemizdeki Mehteran takımı sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor. Biz de halkın taleplerine cevap verebilecek bir ekip kurduk. Ekip elemanlarımız iyi bir eğitim aldı ve etkinliklerden olumlu yorumlarla ve takdirle evlerine döndüler.

Şehir içinden ve şehir dışından aldığımız yoğun talep, bu alandaki boşluğu iyi şekilde doldurduğumuzun göstergesi oldu. Sadece bu ay için 10'dan fazla etkinlikte takımımız yer aldı. Halen de talepler geliyor, mümkün olduğunca her yere yetişmeye çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

"Etkinliğinde Mehteran takımını görmek isteyenler nasıl bir yol izlemeli?" sorusuna; "Sosyal medya hesaplarımızı oluşturduk, aktif şekilde kullanıyoruz. Etkinliklerimizi ve duyurularımızı buradan paylaşıyoruz. Detaylı bilgi almak isteyenler usakmehter64 instagram hesabımız üzerinden bize ulaşabilirler ya da 05425394013 numaralı telefondan bize ulaşabilir." şeklinde cevap verdi.

"Hangi etkinliklerde sahne alıyorsunuz?" şeklindeki soruya ise; "Düğün, nişan, sünnet, açılış, konser gibi tüm özel etkinliklerde takım olarak yer alıyoruz. Halkımızın memnuniyeti için azami düzeyde özen gösteriyoruz. İzleyenler de bunun farkında olacak ki son derece güzel yorumlarla bizi onore ediyorlar. "Marifet iltifata tâbidir" düsturundan yola çıkarak söyleyebiliriz ki, bu da bizi işimize daha sıkı sarılmaya yönlendiriyor, omuzlarımıza farklı bir sorumluluk yüklüyor. Biz de sorumluluklarımızı en güzel şekilde yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu anlamda bizleri yalnız bırakmayan ve Uşak Mehteran Takımımıza teveccüh gösteren herkese teşekkür ediyorum." diyerek cevap verdi.

Ortaya koyduğu kaliteli işlerle etkinliklerin vazgeçilmezi ve Milli Kültürümüzün temel taşlarından olan Uşak Mehteran Takımı, sezon boyunca adından daha çok söz ettireceğe benziyor. Talep sahipleri, usakmehter64 instagram hesabından ve 05425394013 numaralı telefondan randevu alabilirler.

Mehmet Alperen CİNCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER