TTFEST 2019 AÇILIŞ KONSERİ

Uşak Üniversitesi Tasarım ve Teknoloji Festivali (TTFEST 2019) açılış konseri Grup İmera’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

TTFEST 2019 AÇILIŞ KONSERİ

Uşak Üniversitesi Tasarım ve Teknoloji Festivali düzenlenen törenle başladı.
Bir Eylül Yerleşkesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki açılış töreninde konuşan Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, 8 gün sürecek festivalde çok sayıda etkilik düzenleneceğini söyledi.
Üniversitelerin en önemli görevlerinin başında bilim üretmek ve teknoloji yapmak olduğunu belirten rektör Savaş, "Uşak Üniversitesi olarak ülkemizin ihtiyacı olduğu teknolojik gelişime katkı sunuyoruz. Festivalde yeni teknolojik gelişmelere ışık tutacak çalışmalar göreceksiniz. Özellikle deri ve tekstil alanında yeni tasarımlarla karşılaşacaksınız. Festivali aynı zamanda bir şenlik havasında geçirmek için mezuniyet törenleri, konserler organize ettik" dedi.
Uşak Vali Vekili Sait Topoğlu ise festivalin önemine değinerek katılımcılara teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, yağmura rağmen yoğun katılımın olduğu konsere gelen tüm öğrencilere teşekkür etti. Festival sürecinin verimli ve keyifli geçmesini dileyen Rektör Savaş, “Hava yağışlı olmasına rağmen etkinliğimizde bizi yalnız bırakmayan siz öğrencilerimize teşekkür ederim. Önümüzdeki senelerde de sizlerinde isteği üzerine konserlerimiz ve etkinliklerimiz devam edecek. Hepinize iyi eğlenceler dilerim, final sınavlarınıza da iyi hazırlanacağınızı umuyorum, hepinize başarılar dilerim.” dedi.

 Prof. Dr. Savaş, konser sonrası Grup İmera’ya teşekkür ederek, üniversite plaketi verdi.

Mehmet Alperen CİNCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER