UŞAK'TA ÇEVRE YOLU VE OTOGAR PROJESİ!

Uşak’ta geçtiğimiz yıl hazırlanan çevre yolu ve yeni otogar projesinin birbirine entegre olarak 2 yıl sonra bitirilmesi planlanıyor.

UŞAK'TA ÇEVRE YOLU VE OTOGAR PROJESİ!
Uşak Belediyesi tarafından hazırlanan otogar projesi yarışması ile birinci seçilen projenin, Uşak otogarının vizyonunu değiştirmesi beklenirken çevre yolu güzergahının otogarı daha güzel konuma getireceği belirtiliyor. Uşak’ın çevre yolu ve yeni otogarı sayesinde farklı bir yüze kavuşturmayı isteyen yetkililer bu projeleri 2 yıl gibi kısa bir süre içersinde bitirmeyi amaçlıyorlar. Konu ile ilgili konuşan Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan,  Uşak’ı geliştirecek projeleri hızlandırmak için çaba verdiklerini belirtirken, çevre yolu ve otogar projesini de 2 yılda bitirerek şehrin gelişimine etki etmek istediklerini kaydetti. Uşak için kalıcı şeyler yapmak istediklerini anlatan Erdoğan, “Uşak’ın gelecek 50 yılını kurtaracak projelerle şehrin geleceğini garanti altına almak istiyoruz. Bütün çabalarımız bu yönde oluyor” dedi. Kendilerinin görevlerinin bitmesinin ardından bile yaptıkları güzel işlerle anılmak istendiklerini ifade eden Erdoğan, bu nedenle böylesine önemli projeleri hızlı yapma taraftarı olduklarını söyledi. Başkan Erdoğan, çevre yolu ve otogarın bitmesiyle birlikte Uşak’ın içinden geçen İzmir- Ankara karayolunun daha da rahatlayacağını ve dolayısıyla şehrin trafiğinin rahatlayacağını sözlerine ekledi.Şehrin trafiği rahatlayacak! Çevre yolu projesi ile şehrin trafiğinin rahatlayacağını belirten Erdoğan, “Sadece şehir içi trafiği değil İzmir- Ankara karayolu trafiği rahatlayacak.  Her geçen gün araç sayısı artıyor. Bu artışta şehrimizde ki trafiği olumsuz etkiliyor. Özellikle akşam saatlerinde şehir içi trafiği hat safhaya geliyor ve durum hem sürücüler hem de yayalar açısından çileye dönüşüyor. Çileye dönüşen bu soruna çevre yolu sayesinde çözüme kavuşturacağız. Bu şekilde olası kazalarında önüne geçeceğiz. Şimdiye kadar çevre yolunun yapılması gerekiyordu. Fakat bir türlü çalışmalar başlatılamadı ve bu Uşak’ın kaybına oldu. Yıllardır özlemi çekilen çevre yolu Uşak için hayati önem taşıyor. İki yıl sonra bitirmeyi planladığımız çalışmalarımızın sonuna yaklaşıldı. Yakında temel atmalar başlayacak. Çevre yolu sadece trafiği değil İlimizin görünümünü de değiştirecek. Otogar da çevre yolu ile entegre olacak çevre yolunun bittiği noktada otogar olacak bu sayede şehirler arası otobüslerde rahatlayacak. Yapılacak otogar Türkiye’nin en modern otogarlarından biri olacak” dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2012, 15:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
özlem efe
özlem efe - 6 yıl Önce

uşak belediyesi son hızla çalşmalarına devam ediyor

duran yapar
duran yapar - 6 yıl Önce

ee bakam aslı çıkamıkine görem

chuck mesrine
chuck mesrine - 6 yıl Önce

atakule projesi vardı 2011 de bitecekti şimdi koskoca ataparkın ortasına beledıye logosu koydular bu işte ona benzemez işallah başkannn

SIRADAKİ HABER