PAMUKKALE SEFERLERİ DEVAM EDECEK Mİ? PAMUKKALE'DEN İLK AÇIKLAMA

Özellikle Ege bölgesine olan yolculuklarda adı sık anılan firmalardan Pamukkale, resmen iflas etti.İzmir 1. Asliye Mahkemesi, Pamukkale AŞ'nin iflas ettiğine resmen hükmetti. Pamukkale ve bağlı markaları ile birlikte 600 otobüsü bulunan firma, 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından iflasına karar verilerek lağvedildi.

PAMUKKALE SEFERLERİ DEVAM EDECEK Mİ? PAMUKKALE'DEN İLK AÇIKLAMA

Şirketin mevcut durumda ekonomik faaliyetlerini yürütmesinin imkansız olduğu, mali durumunun varlığını devam ettirmesine imkan ve olanak vermediği görüşüne varan mahkeme, resmen iflas kararı verdi. Pamukkale Turizm için verilen iflas kararı sonrası şirket yönetimi bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir." denildi. Şirket ayrıca seferlerin normal seyrinde devam edeceğini açıkladı.

Pamukkale Turizm'in mahkeme kararıyla iflas etmesinin ardından şirketin yönetim kurulu bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir." denildi. Seferlerde bir değişiklik yaşanmayacağı belirtilen açıklamada, "Tüm çalışmalarımız normal seyrinde devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de standartlarımızdan taviz vermeyeceğiz." ifadeleri yer aldı.

Pamukkale Turizm'in Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Ülkemizin ulusal bir değeri, Pamukkale Turizm olarak sizleri sevdiklerinize ulaştırmaya devam etmek üzere çabamızı sürdürmekteyiz. Bir süredir yaşadığımız olumsuzlukları aşabilmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz başvurular ve hukuki süreçler devam etmektedir. Seferlerimizde hiçbir değişiklik olmayıp, bu döneme özel faaliyet iznimiz alınmıştır. Tüm çalışmalarımız normal seyrinde devam etmektedir. Bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de standartlarımızdan taviz vermeyeceğiz. Sevgi ve güven ile yıllardır bizi tercih eden tüm yolcularımızın bizleri yalnız bırakmayacaklarına inancımız tamdır. Destekleriniz için yürekten teşekkürler."

Seferlerin devam edeceğini açıklayan firma daha sonra "Pamukkale ile yolculuğa devam" hashtag'iyle bir paylaşım daha yaparak, "Biz daha vazgeçmedik" açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER