KYK ÖĞRENCİLERİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATI'NA DESTEK

Uşak'ta Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğrencilerden Barış Pınarı Harekatı'na tam destek geldi.

KYK ÖĞRENCİLERİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATI'NA  DESTEK

 Öğrenciler Fırat'ın doğusuna yönelik terör unsurlarını yok etmek için başlatılan harekata ve Mehmetçik'e destek amaçlı dev Türk bayrağı açıp, dualar ederek başarı dileklerinde bulundu. 

Uşak KYK kız ve erkek yurtlarında kalan öğrenciler Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terör örgütlerine karşı güvenli bölge oluşturmak amacıyla Fırat'ın doğusuna yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatına ellerinde meşaleler ile dev Türk bayrağı açarak destek oldular.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programa; Uşak Valisi Funda Kocabıyık, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, İl Müftüsü Kazım Güzel, İl Jandarma Komutanı Murat Kılıç katıldı.

Program Vali Kocabıyık'ın destek konuşmasını yaptı. Öğrenciler İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını okudu ardından İl Müftüsü Güzel'in Fetih Suresi'ni okudu dua edildi.

Vali Kocabıyık destek konuşmasında harekatın önemine vurgu yaparak, "Bizler kadim bir medeniyetin ve kültürün mensupları, tarihin her döneminde mazlum milletlerin hamisi olarak zalimliğin ve kötülüğün karşısında kalkan olmuş bir milletiz. İnşallah Barış Pınarı harekatı ile de sınırımızdaki PKK ve diğer terör örgütlerinin başlarını ezeceğiz. Kahraman Mehmetçiğimiz devletimizin ortaya koyduğu kararlılık ve aziz milletimizin desteği ve duasıyla başarıyla tamamlayacak ve askerlerimiz Allah'ın izniyle sağ salim evlerine döneceklerdir" diye konuştu.

Ayrıca bugün Uşak Üniversitesinde de,Barış Pınarı Harekatı 1 Eylül Kampüsündeki camide kılınan öğle namazının ardından öğrencilere lokma ikram edildi.

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Barış Pınarı Harekatı'nın sorunsuz bir şekilde bitmesini temenni etti.

Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan Savaş: "Ordumuzun başarısı ve kısa zamanda hedeflerine ulaşmaları için dua ediyoruz. Allah yaptığımız ve yapacağımız bütün dualarımızı kabul etsin. Şehit olan kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Ailelerine Allah'tan sabır diliyorum. İnşallah ordumuz en kısa zamanda bu başarıyı yakalayacaktır." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER