KYK Erkek Öğrenci Yurdunda Kavga!

Uşak KYK erkek öğrenci yurdunda ülkücü ve kürt asıllı öğrenciler arasında çıkan kavgada 5 kişi yaralandı.

KYK Erkek Öğrenci Yurdunda Kavga!
Uşak KYK erkek öğrenci yurdunda Ülkücü ve Kürt asıllı iki öğrenci arasında çıkan tartışma büyük çaplı kavgaya dönüştü.
Edinilen bilgiye göre; yurdun yemekhanesinde Ülkücü bir öğrenciyle Kürt asıllı bir öğrenci arasında   'niye bakıyosun?' tartışmasıyla başlayan kavga kısa sürede büyüdü.
Yemekhanede iki öğrenci arasında başlayan tartışma yurdun bahçesine taştı. Yurdun bahçesinde toplanan Ülkücü ve Kürt asıllı 40-50 civarında öğrencinin de kavgaya karışması sonucu büyük bir arbede yaşandı.

İnşaat İşcileri de Karıştı!

KYK yurdunun bahçesinde çıkan taşlı-sopalı kavgaya çevrede bulunan inşaatın yapımında çalışan Kürt asıllı işçilerin de karışmasıyla ortalık iyice alevlendi. Edinilen bilgiye göre kavga esnasında yurdun dışından iki el silah sesi de duyuldu.Duruma çok sayıda polis ekibi ve yurdun güvenliğini sağlayan güvenlik görevlisi müdahale etti. Olay sonucunda KYK yurdunun bazı bölümlerinde maddi hasar meydana gelirken, kavgaya karışan öğrencilerin vücüdunda darp izleri oluştu.

Kavga sonucunda  yaralanan 5 öğrenci Uşak Devlet Hastanesi'ndeki tedavilerinin ardından ifade vermek üzere Cumhuriyet Polis Merkezi'ne götürüldü.Yaklaşık 15 kişinin gözaltına alındığı olayla ilgili soruşturma sürüyor.


Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2012, 02:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

kyk yurdunda bulunan pkk sempatizanı öğrencilerin sık sık ülkücü ve türk olduğu gerekçesiyle diğer öğrencilere sataştığı,sözlü hakaretlerde bulunduğuna dair duyumlar almıştım yurt müdürünün gerekeni yapması lazım yoksa olayların ardı arkası kesilmeyecek

işçilere ne oluyor
işçilere ne oluyor - 5 yıl Önce

inşaat işcilerine ne oluyor? hem burda ekmek yiyip hem olaylara mı karışıyolar

SIRADAKİ HABER

banner89

banner88