KAYAĞIL TERMAL TESİSLERİ TEMEL ATMA TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Uşak Belediyesi'nin 2 yıldır sondaj çalışmasını sürdürdüğü, merkez Kayağıl köyüne yapılan Kayağıl termal tesislerinin bugün temel atma töreni gerçekleştirildi.


Temel atma törenine Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Uşak Gençlik Spor İl Müdürü Mehmet Kabay, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun'da katıldı.

Belediye Başkanı Ali Erdoğan, törenden önce Vali Özdemir Çakacak'ı tesis hakkında bilgilendirdi. 
Törende; 1 dakikalık saygı duruşu akabinde okunan İstiklal Marşı'nın ardından konuşmasını gerçekleştiren Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan:" Bugün bizim için önemli bir gün gerçekten, Uşak için çok önemli olan ve Uşak'ın aslında temelde çok zengin kaynaklarından birisi olan termal suyu Uşak halkına kullandırılması açısından çok önemli bir proje hayata geçiyor.Bu alanımız yaklaşık 3 yıldır Belediye olarak yaptığımız çalışmalarda 51 santigrat derece sıcak su, bir kuyuda yaklaşık 220 litre ve 3 kuyu kazarak çok ciddi bir su rezervini tespit ettik. İlk projemizin anahtar teslim maliyeti yaklaşık olarak 3.5 milyon TL" dedi.

Şifa Kaynağı Kayağıl Termal Tesisleri

1 Litresi'nde 5 bin 500 mineral bulunduğu belirtilen termal tesis hakkında, Belediye Başkanı Ali Erdoğan; Tesisin termal ve tedavi edici özellikte olduğunu ve suyunun özellikle egzama hastalığına şifa kaynağı olduğunu belirtti.


Başkan Ali Erdoğan'dan sonra konuşmasını gerçekleştiren Uşak Valisi Özdemir Çakacak:" Uşak Belediyesi yaklaşık iki yıldır bölgede çalışma yapıyor, 2 yıl önce Belediye başkanımızın söylediği gibi; sadece bir kuyudan saniyede 220 litre su elde edildi. Yaptıkları analizlerdede birçok hastalığa iyi geldiği tespit edildi. Ondan sonra açılan kuyulardada yine aynı özellikte sular çıktı. Sadece mevcut termal sulardan onlarca otel yapılıp, binlerce insana hizmet edebilecek kapasitede sıcak suya sahibiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2012, 21:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER