''KAN VER CAN VER''

Uşak Kızılay Kan Merkezi’nin il genelinde yürüttüğü ‘Kan acil değil, sürekli bir ihtiyaçtır’ sloganıyla devam çalışmalarda, vatandaşların ve kamu personelinin yaptıkları kan bağışıyla kan stoklarına önemli katkı sağladığı ifade edildi.

''KAN VER CAN VER''

Vali Funda Kocabıyık’ın ziyaretiyle destek verdiği kan bağışı kampanyası kapsamında Uşak İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı personeli de kan bağışında bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı personeline kan bağışı kampanyasına verdikleri destek ve gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Vali Funda Kocabıyık, Kızılay’ın 150 yıllık köklü bir geçmişe sahip olduğunu, ülkemizin yanı sıra dünyada meydana gelen afet, savaş ve benzeri durumlarda da ihtiyaç sahiplerine ulaştığını ifade etti.

Kan bağışında ilimizdeki duyarlılığın beklenen seviyenin üzerinde olduğuna işaret eden Vali Funda Kocabıyık, “Kan vermek, sağlıklı her insanın alışkanlık haline getirmesi gereken bir davranıştır. Bununla birlikte, darda ve zorda kalan insanlara yardım etmek konusunda hassas duygulara sahip yardımsever Türk insanımız, kan bağışında da bu hassasiyetini göstermektedir. Bugün emniyet ve jandarma teşkilatı mensuplarımız da bu kampanyaya katılarak kan bağışına destek oldular. Kampanyada görevli Kızılay yetkililerimize, kampanyaya destek veren başta emniyet ve jandarma mensuplarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Funda Kocabıyık, kan bağışı kampanyasına katılan emniyet ve jandarma mensuplarını ziyaretinin ardından, Aybey İlkokulunu ziyaret etti. Okul Müdürü ve öğretmenler tarafından karşılanan Vali Funda Kocabıyık, öğretmenlerle bir süre sohbet etti. 

Okuldaki sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Vali Funda Kocabıyık buradaki ziyaret ve incelemelerinin ardından okul civarındaki esnafın çay davetini de geri çevirmedi. Vali Funda Kocabıyık esnaflarla sohbet ederek hayırlı işler diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER