Geri dönüşüm projesi tamamlandı!

Uşak Üniversitesi Polimer Araştırma Topluluğu tarafından Temiz Kampüs etkinliği düzenlendi.

Geri dönüşüm projesi tamamlandı!

Uşak Üniversitesi Bir Eylül Yerleşkesi alanında gerçekleşen etkinlikte öğrenciler ve akademisyenler kağıt, plastik ve cam atıklarını ayrı ayrı toplayarak Temiz Kampüs etkinliğine katıldılar.
Etkinlik öncesi konuşma yapan Polimer Araştırma Topluluğu Başkan Yardımcısı Cebail Kalkan temiz kampüs çağrısında bulundu. Topluluk olarak amaçlarından bahseden Cebrail Kalkan “ Bu topluluğu oluşturma amaçlarımız arasında birçok neden varken özellikle son zamanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz geri dönüşüm kutuları projesini tamamlamış olmamız hem üniversitemiz adına hem de bizim adımıza yapmış olduğumuz başarının bir göstergesidir. Uşak Üniversitesi bizim yaşam alanımız olduğu için ve günümüzün belki de büyük bir kısmını burada geçirdiğimiz için buraların temiz olmasına özellikle biz öğrencilerin özen göstermesi gerekmektedir. Doğa bizim yaşam alanımız, biz doğaya, çevreye ne kadar özen gösterip saygı duyarsak kesinlikle ve kesinlikle doğa bize bunun karşılığını fazlasıyla verecektir. Çevremizin temiz olması görsel açıdan, hijyen olması açısından önemli olduğu kadar hava içerisinde bulunan oksijeninde kirlenmesini engellememiş olmamız bizim için fazlasıyla önem teşkil etmektedir. İlkini gerçekleştirdiğimiz Temiz Kampüs etkinliğini geleneksel hale getirmek istiyoruz. Etkinliklerimizi gerçekleştirmekte bizlere yardımcı olan başta Rektörümüz Sait Çelik’e, APEX Geri Dönüşüm Firmasına, topluluğumuzu kuran bölüm hocamız Yrd. Doç. Dr. Fulya Taktak’a, bütün hocalarımıza, bu toplulukta emeği geçen Fen Bilimleri Enstitüsü yüksek lisans öğrencisi Resul Şahin’e topluluk bölüm başkanı Ömer Faruk Solmaz’a, etkinliğimize destek veren üniversitemiz topluluklarından Binicilik ve Cirit Topluluğu, Genç Tema Topluluğu ve İletişim Topluluğuna, teşekkürlerimizi grubum ve üyelerim adına bir borç bilirim.”dedi.
Uşak Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenler kampüs içinde atık/çöp toplama etkinliğine katılmaktan mutlu olduklarını dile getirerek temiz bir çevre için herkesin duyarlı olması gerektiğini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER