28 Ocak 2015 Çarşamba

F-16 Gösterileri Büyüledi!

Uşak Belediyesi ‘Kurtuluş Haftası’ kapsamında, havaalanı karşısında içerisinde Solo Türk F-16 gösterilerininde yer aldığı bir dizi etkinlik düzenledi…

01 Eylül 2012 Cumartesi 20:48
F-16 Gösterileri Büyüledi!

 Kılcan Köyü yol ayrımında gerçekleştirilen etkinliğe; Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Uşak Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik’in yanı sıra çok sayıda izleyici katıldı.
 
Radyo kontrollü maket uçağın gösterisiyle başlayan etkinlikler;  halk dansları topluluklarının yöresel oyunları ve müzik dinletisiyle devam etti.
 
Özellikle Söke Belediyesi halk oyunları ekibinin kurtuluş savaşı mücadelemizi anlatan oyunu izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü ve uzun süre alkışlandı.
 
Solo Türk F-16 uçuş ekibi 2.pilotu Yüzbaşı Sedat Yalın Ahbab, F-16 gösterisi öncesi yaptığı konuşmada; Solo Türk F-16 ekibinin 15 kişilik bir ekip olduğunu, Türkiye genelinde hava akrobasisi gösterilerine imza attığını ve gösterilerinin Türk pilotlarının manevra kabiliyeti ve eğitim seviyesini gözler önüne serdiğini belirtti. Ahbab konuşmasında İlk kez Uşak’ta gösteri yapacak olmalarından doğan mutluluğu da dile getirdi.
 
Saatler 17.00’yi gösterdiğinde Uşak semalarında görülen F-16 C blok-40 jet uçağının gösterileri izleyicileri büyüledi.
Yer yer 30 metre alçalan yer yer 5 bin metre yükselen F-16 uçağının gösterileri Türk pilotunun eğitim seviyesi ve cesaretini birkez daha gözler önüne serdi.
 
F-16 gösterilerinin sonunda Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden Solo Türk ekibine Uşak’ın ‘Sembol Fotoğrafını’ hediye etti.
Solo Türk ekibi de Uşak Valisi, Belediye Başkanı ve Garnizon Komutanı’na Türk Hava Kuvvetleri ‘Solo Türk’ tablosu hediye etti.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ!


    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

ANKET Sonuçlar Tümü

?Uşak'ta Bugün seçim olsa Milletvekili olarak Mecliste kimi Görmek istersiniz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SAYFALAR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV