CHP İl Başkanı Bülent Horasan Terör Olaylarıyla İlgili Basın Açıklaması Yaptı...

CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan son dönemlerde artan terör olayları nedeniyle bir basın açıklaması yaptı...

CHP İl Başkanı Bülent Horasan Terör Olaylarıyla İlgili Basın Açıklaması Yaptı...
 "BU SORUNU ÇÖZMEK ZORUNDAYIZ"
 
  Gaziantep'te yaşanan olay dolayısıyla Türkiye'nin bütün coğrafyasında hüzün olduğunu, tadıyla bir bayram geçiremediklerini ifade eden CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan;
 
"Herkesin yüreğinde bir kırgınlık var, bir öfke var, 'niye biz bu haldeyiz' diyorlar. Bu halde olmamamız gerek. Bayramda kinler biter, öfkeler biter, kırgınlıklar biter, insanlar bir araya gelir. Bir bakıyorsunuz bir bomba patlıyor, 9 yurttaşımız hayatını kaybetti, 60'a yakın yaralı var. Şimdi siz nasıl bayram yapacaksınız? Ülkede huzuru nasıl sağlayacaksınız?"
  Şırnak Uludere’de devrilen araçta şehit olan 9 askerin içerisinde Uşaklı Uzman çavuş Gökhan Doruk’un da olduğunu hatırlatan Horasan; “30 yıldır bu ülkenin başına bela olan terörle mücadele ederken şehit olan hemşerimiz Gökhan Dokur ve tüm şehitlere, Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm ulusumuza baş sağlığı dilerim. Gaziantep, Uşak, Ankara, İstanbul, tüm Türkiye’nin yüreği yanmış, Mübarek Ramazan bayramını acı ve gözyaşı içerisinde geçirmek zorunda kalmıştır.” İfadelerini kullandı.
   CHP olarak Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çözüm önerisini kamuoyuna açıkladığını belirten Horasan; "Sayın Genel Başkanımız, Siyasetçilerin terör konusunda üstüne düşen görevleri yapması lazım geldiğini, şikayet ederek bu sorun çözülemeyeceğini, Bir araya gelerek, oturarak, düşünerek, konuşarak bizim bu sorunu çözebileceklerini gayet net bir ifadeyle ortaya koymuştur. Ancak üzülerek görüyoruz ki, CHP dışındaki siyasi partiler bir araya gelmek konusunda isteksiz davranmaktadırlar. Niye biz bir araya gelmiyoruz, niye bir araya gelip konuşmuyoruz, niye vatandaşın acıları olduğu zaman gidiyoruz da acıların bitmesi için çaba harcamıyoruz. CHP olarak biz bir şey söyledik, bir adım attık. Bizim attığımız adımdan kimse rahatsızlık duymasın. Biz vatandaşın terör konusunda yaşadığı acıları bitirmek istiyoruz sonlandırmak istiyoruz.  TBMM’de tüm partilerin bir raya gelerek çözüm aramasını istedik. AKP ve MHP kabul etmedi.
  Ben eminim ki her siyasal parti de bu sorunu çözmek için kafa yoracak, bilgili birikimli çok sayıda milletvekilimiz var. Her parti bir komisyon görevlendirir, ikişer, üçer milletvekili görevlendirir... Bir araya geliriz, bu soruna çözüm buluruz. Türkiye yedi düvele karşı mücadele etti, bu ülkeyi, bağımsızlığı kazandı. Ne olacak yani biz terörü mü bitiremeyeceğiz, yeter ki bir araya gelelim. Siyaset kurumu sorunları çözer, sorunlardan nemalanmaz. Sorunları çözeceğiz ki, bu ülkeye huzur gelsin, barış gelsin"  dedi.
  CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, "Genel başkanımızın belirttiği gibi siyasi partiler,  anayasayı nasıl değiştirmek için bir araya geliyorsa, terörü sonlandırmak için de bir araya gelip, oturup konuşmalıdır. Terör sorunu ancak bu şekilde çözülür. Çözülmek zorundadır. 30-35 yıldır bu sorunu başkalarına ihale etmekle çözemedik. Bakın bu sorun yarın daha da büyür, uluslar arası boyut kazanırsa, sorunu çözmekte daha da büyük güçlüklerle karşılaşırız. O nedenle bir an önce adım atmak ve sorunu çözmemiz gerekiyor. Bu konuda halkın da beklentisi o." şeklinde konuştu.
 
"Terör insanlık suçudur!"
 
  Gaziantep kentinin huzur ve sanayi kenti olduğuna dikkat çeken Bülent Horasan; “Burada hiçbir zaman terör olmazdı, insanlar kucaklaşırdı. Barış vardı burada ama buranın da huzurunu bozmak istiyorlar. Terör insanlık suçudur. Terör masum insanları öldürür. Bu olayı yapanlara, ben 'kesinlikle insandır diyemiyorum. Bir insan bunları yapamaz. Bir insanın bunları yapmayacağını biliyoruz. Bunu yapanları lanetlememiz lazım ve bunu yapanları bir an önce bulup, yargının önüne çıkarmak lazım. Antep'in seçilme nedeni o, Antep’te de huzuru bozmak istiyorlar, burada da barışı bozmak istiyorlar. Terörü önlemek siyasi iradenin bir araya gelmesi ile gerçekleşir. Ne yazık ki AKP Hükümeti bu konuda siyasi zaaf içerisindedir"  diyerek sözlerine son verdi.Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2012, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner89

banner88