8 BİN BEKÇİ VE 15 BİN POLİS ALINACAK !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 8 bin bekçi ve 15 bin polis alınacağını belirterek, "Çarşamba günü alıma çıkacaklar. İstanbul'a şu ana kadar 4 bin bekçi verdik. Yeni geleceklerle birlikte bin bekçi daha vereceğiz. İstanbul'daki bekçi sayısı 5 bin olacak." dedi.

8 BİN BEKÇİ VE 15 BİN POLİS ALINACAK !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin yerel seçim çalışmaları kapmasında Silivri'de düzenlenen mitingde, 8 bin bekçi, 15 bin polis alınacağını açıkladı. Bakan soylu, Çarşamba günü alıma çıkılacağını söyledi.

Bakan Soylu bekçi alımlarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:''Şimdi 8 bin bekçi alıyoruz. Çarşamba günü alıma çıkacaklar. 28 bin bekçi olacak.İstanbul'a şu ana kadar 4 bin bekçi verdik. Yeni geleceklerle birlikte bin bekçi daha vereceğiz. İstanbul'daki bekçi sayısı 5 bin olacak. İstanbul'da evden hırsızlık günde 78'di, 57'ye düştü. Tüm Türkiye'de yüzde daha düştü.İstanbul ve Türkiye'deki asayişcileri topladık, bu oranı yüzde 30 daha düşürmelerini tembihledik. 3-4 gün sonra açıklanacak 15 bin polis daha alıyoruz. 5 binini İstanbul'a vereceğiz. Artık İstanbul, her tarafında huzurun, güvenin, asayişin temin edildiği bir şehir olacak. Huzurun, güvenliğin başşehri İstanbul olacak."

Mehmet Alperen CİNCİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER