UŞAK'TA BİR İLK DAHA!

Askıda ekmekten sonra şimdide eğitime destek için askıda kırtasiye kampanyası başlatıldı.

AA
UŞAK'TA BİR İLK DAHA!

Uşak'ta kent merkezinde bir kırtasiye, okulların açılmasıyla birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak için "askıda ekmek" fikrinden yola çıkarak, "askıda kırtasiye" kampanyası başlattı.

Kırtasiyeci Şifa Sultan Uğurlu, uzun yıllardır kentte kırtasiyecilik yaptıklarını, bu yıl okulların açılması ile "askıda kırtasiye" uygulamasını başlattıklarını söyledi.

Asıl amaçlarının ihtiyaç sahibi çocukların eğitimlerine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Uğurlu, "Malumunuz okullar açılınca tatlı bir telaş yaşanıyor. Bizler de bu heyecanı yaşayan esnaflarız. Yıllardır bu işi yapıyoruz, çok küçük bütçelerle okul ihtiyaçlarını karşılamak zorunda kalan çocuklarımız var. Biz de toplumsal duyarlılığı artırmak ve yardımlaşma duygusunu öne çıkarmak için "askıda kırtasiye" kampanyasını başlattık" dedi.

Askıda ekmek fikrinden esinlenerek yola çıktıklarını aktaran Uğurlu, şöyle konuştu:

"Müşterilerimizden çok güzel dönüşler alıyoruz. Hiçbir çocuğun boynu bükük okula gitmesini istemiyoruz. Firma olarak biz de askıya ürün bırakıyoruz. Alışveriş yapan aileler örneğin çanta, kalemlik, defter, boya alıp askıya bırakıyor. Biz de askıdaki ürünleri tahtada sergiliyoruz. İhtiyaç sahibi çocuğumuz geldiğinde ya da ailesi buraya geldiğinde askıdaki ürünleri alıp gidiyor" diye konuştu.

Kırtasiyeden alışveriş yaptıktan sonra askıya ürün bırakan vatandaşlar da bu fikre destek çıkıp herkesin bütçesinin imkan verdiği ölçüde askıda kırtasiye kampanyasına destek verilmesi gerektiğini söylediler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER